2. Skrócona instrukcja obsługi
Kable prądu stałego należy podłączyć do ładowarki, a następnie do akumulatora lub akumulatorów; sprawdzić, czy połączenie elektryczne jest solidne. Zacisków nie wolno zbliżać do otaczających obiektów, które mogłyby spowodować zwarcie.
Wtyczkę kabla prądu przemiennego zasilającego należy włożyć do gniazda sieciowego; w chwili włączenia zasilania ładowarki blue smart włączy się dioda POWER (zielona). Szybkie miganie kontrolki LED STATUS (żółtej) sygnalizuje o tym, że ładowarka znajduje się w stanie ładowania stałoprądowego.
Tryb ładowania należy odpowiednio dobrać do rodzaju akumulatora; korzystając z aplikacji VictronConnect, bezpośrednio z listy ustawień należy wybrać wymagane „ustawienie wstępne ładowania” i „maksymalny prąd ładowania” (standardowy lub niski) - więcej informacji można znaleźć w rozdziale 5.2 „Korzystanie z VictronConnect”.
Ładowarka automatycznie zapisze wybrany tryb ładowania i przywoła go podczas kolejnych cykli ładowania (nawet po odłączeniu od zasilania).
Powolne miganie diody STATUS (żółtej) oznacza, że ładowarka przeszła do etapu ładowania absorpcyjnego (etap ładowania stałoprądowego dobiegł końca); akumulator będzie naładowany w około 80 % (lub> 95 % w przypadku akumulatorów litowo-jonowych), i w razie potrzeby można go ponownie użyć.
Włączenie się diody STATUS (żółtej) światłem ciągłym oznacza, że ładowarka przeszła do etapu ładowania konserwacyjnego (etap ładowania absorpcyjnego dobiegł końca); akumulator będzie całkowicie naładowany (100 %) i można go przekazać do użytku.
Zgaśnięcie diody STATUS (żółtej) informuje, że ładowarka przeszła do trybu magazynowania (etap ładowania konserwacyjnego dobiegł końca); celem utrzymania pełnego ładunku akumulatora ten tryb ładowania można utrzymać przez dłuższy czas.
Celem przerwania ładowania, wtyczkę kabla prądu przemiennego zasilającego można w dowolnej chwili wyjąć z gniazda sieciowego.